15
06
2021
Вітаємо переможців

26 травня були підведені остаточні підсумки ІІІ-го щорічного конкурсу стартап-проєктів «СПРОБУЙ І ТИ!» в рамках проєкту з розвитку креативного підприємництва Create Creative Entrepreneurs програми Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme від British Council.

Раді привітати переможців – команду “Arthub” від Karazin Business School V.N. Karazin Kharkiv National University у складі студентів 1-го курсу освітньої програми «Бізнес-адміністрування» Марини Довгаль, Катерини Юртаєвої та їх наставника Олену Степанівну Пархоменко.

Про свій проект “Arthub” дівчата розповідають так: "У сучасному світі речі виробляються величезними тиражами, а полиці торговельних центрів забиті різноманітними товарами. Через це нам постійно доводиться робити вибір. Середньостатистична людина стикається з необхідністю приймати рішення близько 71 разу на добу, в той час як ефективно вона може зробити це не більше 24 разів.

Цей процес значно ускладнюється, коли нам потрібно вибирати щось індивідуалізоване або оригінальне, адже чіткі інструкції для таких нестандартних дій у нашого мозку відсутні. Саме тому ми вирішили полегшити процес прийняття рішення, створивши додаток для автоматизованого підбору товару. Додаток формує характеристику кожного користувача і, базуючись на його уподобаннях і потребах, допомагає визначитися із покупкою. При цьому ми націлюємося на конкретну нішу, а саме на вибір кастомізованих і хендмейд товарів. Актуальність цих ніш неможливо заперечувати. У ХХ столітті на території України поняття індивідуальності було стерто, тому зараз люди шукають всілякі способи самовиражатися. До цього додається мода на хендмейд і бажання людей відчувати себе творцями.

Згідно з опитуванням Infosys, 86% покупців кажуть, що хотіли б мати можливість створення індивідуалізованої речі при покупці. Проте ця ніша вже досить сильно заповнена конкуруючими компаніями, що додатково ускладнює вибір. 70% покупців не можуть визначитися з дизайном і виробником, а 80% з них повністю відмовляються від покупки через складність вибору. Наш додаток об’єднає виробників кастомізованих товарів і допоможе користувачеві підібрати необхідну річ, її розмір, дизайн та студію, яка зможе надати послугу. Наша головна мета – щоб кожна людина могла з легкістю вибрати бажані характеристики речі, яку потім створять спеціально для неї".

Учасники програми також мали можливість подати свої проекти на міжнародний конкурс від British Council Creative Spark Big Idea Challenge 2021 за напрямами соціального підприємства, цифрових технологій, креативного або екологічного бізнесу. Переможці цього конкурсу отримають грантове фінансування для впровадження своїх розробок, а також інші цінні призи.

 

Попереду на команду “Arthub” чекає Create Creative Entrepreneurs Study Visit до National Centre for Creative Entrepreneurship Ncce Ukr (Київ), Креативного хабу Creative Spark Ivano-Frankivsk у Нова Енергія New Energy (Івано-Франківськ) та Tech StartUp School (Львів). Поїздка триватиме з 22 по 27 червня.

Бажаємо дівчатам цікавої подорожі, нових вражень і натхнення!